Purchase this item

It's great that you want to purchase this item, but first you need to sign in.

I need an BeatPazarı Account Sign up
I have an BeatPazarı Account Sign in

Gökçeada’da Uluslararası Çeviri, Müzik ve Doğa Şenliği

28.08.2018 - 11:28

Şenliğin düzenlendiği günler boyunca çeviri, müzik ve doğa alanlarından birinde kendini yetkin hisseden, katılımcılarla paylaşmak istediği bir şeyler olan herkes atölye düzenleyebilecek.

Temmuz 2017’de Imvros/Gökçeada’da “Çeviri ve Doğa Yaz Kampı”, Mart 2018’de ise Şirince Nesin Matematik Köyü’nde “Çeviri, Doğa ve Teknoloji Bahar Kampı” temalarıyla düzenlenen Çeviri Köyü etkinliklerinin üçüncüsü 6-9 Eylül 2018’de Imvros/Gökçeada’da bir şenliğe bürünüyor.

Birlikte öğrenmenin, üretmenin, yaşamanın ve eğlenmenin yollarını aramak, insani ve mesleki konuları birlikte ele almak üzere yola çıkan “Çeviri Köyü” projesi, mevsimlik planlanan etkinliklerinin her birinde farklı bir tema ile kurgulanıyor ve dünyanın dört bir yanından gelen katılımcıları ağırlıyor.

Kültür, sanat ve müzik gibi alanlarda pek çok atölye, aktivite ve konsere ev sahipliği yapacak olan 1. Çeviri Köyü Şenliği çeviri, müzik ve doğayı seven herkesin katılımına açık.
“Çeviri Köyü Projesi” Nedir?

Çeviri Köyü Projesi, çeviri alanında çalışan tüm çeviri ve dil emekçilerini çok daha insani bir çizgide yer alan yeni öğrenme-üretme-tüketme-çalışma ve yaşama biçimleri üzerine tartışmaya çağıran bir proje.

Proje, güzel insanları büyükşehirlerin baskılarından uzakta, doğayla uyumlu bir ortamda bir araya getirmeyi ve üretim mekânları, üretim-tüketim biçimleri ile çalışma koşulları üzerine düşünmeyi ve bunları daha insani hale getirmeyi hedefliyor.
Eylül 2018 Çeviri, Müzik ve Doğa Şenliği

6-7-8-9 Eylül tarihlerinde Imvros/Gökçeada’da düzenlenecek olan Çeviri, Müzik ve Doğa Şenliği, birbirinden ilginç içerikleriyle yeni alanlarda öğrenmeyi/paylaşmayı ve bunların yanı sıra çok sayıda doğa, eğlence ve müzik etkinliği sunuyor.

Şenliğin düzenlendiği günler boyunca çeviri, müzik ve doğa alanlarından birinde kendini yetkin hisseden, katılımcılarla paylaşmak istediği bir şeyler olan herkes atölye düzenleyebilecek. Şenlik kapsamında atölye düzenlemek isteyenler şu adresten detaylı bilgiye erişebilir, atölye başvurusunu internet sitesi üzerinden hemen yapabilir.

Atölyeler, Gökçeada’nın muhteşem doğasının içerisinde belirlenen mekanlarda gerçekleşecek.

Atölye ve aktivitelerle farklı konularda bilgi ve deneyim kazanacak katılımcılar, Evrim Ateşler & Okeanos Greek Music Ensemble konserleriyle etnik, folk, rembetiko, reggae, indie rock ve avantgarde müzik ile dansa ve müziğe doyacaklar.
Şenliğe Katılım

Sakinliği ve huzur dolu doğası ile dünyanın ilk “Cittaslow” adası olan Imvros/Gökçeada’da düzenlenecek Çeviri Şenliği’ne katılmak isteyenler, “Günübirlik Şenlik Paketi”, “Full Şenlik Paketi” ve “Konser Paketi” gibi paketler arasından seçim yapıp, doğallığın güzelliği ile bezenen mekanlarda ilgi alanlara göre katılım sağlayabilecek.