Purchase this item

It's great that you want to purchase this item, but first you need to sign in.

I need an BeatPazarı Account Sign up
I have an BeatPazarı Account Sign in

Röportajlar

Nejat Pakyüz

28.08.2018 - 11:35

Abbey Road stüdyosunda MFÖ, Işıl Yücesoy ve Hümeyra gibi usta sanatçıların plaklarını çıkaran Plak ve Ben’in patronu Nejat Pakyüz aynı zamanda yirmi bin plaktan oluşan büyük bir koleksiyonun sahibi. Bugün insanların bilgisayar başında indirdiği melodileri bir araya getirip müzik diye sunduğunu söyleyen Pakyüz, “Plaklar yaygınlaşırsa iyi müzisyenler de yetişecektir” diyor.

Burak Buyruk

28.08.2018 - 11:32

Bugüne kadar 100'ün üzerinde besteye imza atan Burak Buyruk, "Biraz vasatın, niteliksizliğin hakim olduğu bir süreçten geçiyoruz. Gerçekten çok niteliksiz ve vasat işlerin başarılı olarak görüldüğü ya da çok talep gördüğü bir dönemdeyiz ve uzun süredir devam eden bir süreç. İnternetin de bu duruma katkısı büyük." dedi.

Hakan Kurşun

20.08.2018 - 21:23

“Birlikte müzik yapmak için mutlaka aynı odada oturmanıza gerek yok. Nerede olduğunuz önemli değil artık, yeter ki niyetler uyumlu olsun” Müzisyen ve müzik yapımcısı Hakan Kurşun, bu haftaki Pazartesi Söyleşisi’nin konuğu oldu. Ceren Türkmenoğlu ile yeni projesi Intercontinental Express’i hayata geçiren Kurşun, müziğin sınırları çoktan aştığına dikkat çekiyor.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın

05.08.2018 - 22:05

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın:- 'Ben müziğimizin evrensel bir müzik olduğuna inanıyorum. Türk müziğine kimse yerel, mahalli müzik deyip bir kenara koyamaz. Batı müziği, İran müziği, Çin müziği ne kadar evrenselse Türk müziği de o kadar evrenseldir'

Vikingur Ólafsson Röportajı

31.07.2018 - 18:53

Víkingur Ólafsson, Bodrum Müzik Festivali’nin yeni serisi olan ‘Gece Konserleri’nde besteci Philip Glass’ın 80. yaşı için hazırlanan ‘Philip Glass: Piano Works’ albümünden bir seçkiyle müzikseverlerin karşısında olacak.Yaşayan en önemli bestecilerden Philip Glass’ın bestelerinden oluşan bir repertuarıyla Doğuş Grubu kurucu destekçiliğinde düzenlenen 14. Bodrum Müzik Festivali kapsamında 8 Ağustos’ta sahneye çıkacak olan Vikingur Ólafsson ile konser öncesi bir röportaj gerçekleştirdik.

Barış Zilberman Flüt Sanatçısı

18.07.2018 - 22:36

‘Dere Geliyor Dere’ parçasına yaptığı düzenlemeyle adını duyuran Barış Zilberman, kariyerini oluşturan en önemli iki etmenin küçüklüğünden beri müziğe duyduğu ilgi ve bu konuda aldığı eğitim olduğunu ifade ediyor. Mesleğinde emin adımlarla ilerleyen Zilberman müzik yolculuğunu, öğretmenlik yaşamını Şalom okurlarıyla paylaştı.

Sırma: Müzik, eksilmeyen tek hobim

03.07.2018 - 22:01

2013 yılında Berklee College of Music’teki eğitimini tamamlayan Sırma, müzik kariyerine devam etmek üzere New York’a taşındı. Beş yıldır Amerika’da yaşayan şarkıcı, ilk kez Türkçe bir parçayla hayranlarının karşısına çıktı. Yurt dışında büyük başarılara imza atan Türk müzisyen, “New York’ta internet üzerinden eğitim veren prestijli bir müzik okulunda, şarkı yazımı, aranjörlük ve prodüksiyon üzerine eğitim veriyorum” dedi. Sırma’yla yeni parçasını, New York’taki hayatını, Amerika ve Türkiye’deki müzik sektörünü konuştuk.

Rapçiler Anlattı!

20.06.2018 - 17:01

Bir zamanlar kendi hallerinde müzik yapan rap’çiler ‘yeraltından’ gün yüzüne çıktıkça şöhret ayaklarına dolanıyor. Kimi gözaltında, kimi ebeveynler tarafından ağır biçimde eleştiriliyor. Peki hip hop’ın tehlikeli imajının altında neler yatıyor. Bundan sonra neler olacak? 10 rap’çiyle konuştuk, hikâyeyi en başından anlattılar. Ebeveynlere kulak verdik, endişeliler. Dünyadaki örneklere ve trendlere baktık, gün geçtikçe daha da popüler oluyorlar...

Kezzo Soru-Cevap

28.01.2018 - 20:00

Pnzr Beats Röportajı

08.10.2016 - 17:32

Detaya girmemekle birlikte genel olarak agresif biri olmam, eski telsiz kullanıcısı olmam ve dolaylı neticelerle Pnzr ismi üstüme yapıştı. Tabii ki Pnzr ismi panzerden geliyor. Sadece ben “pnzr” şeklinde kullanmayı tercih ediyorum :). Gerçek adım İlyas, 88 İstanbul/Beşiktaş doğumluyum.